menu x

JAK SE OKNA VYRÁBÍ

Náš trh zaplavují levné výrobky z Číny a třetího světa. Když musíte vyhodit prasklé boty nebo nefungující gadget, svět se nezboří. Ale měnit si okna? Dá se pochopit, že z nekvalitních oken mají zákazníci oprávněný strach.

Jak se okna vyrábí:

okna se vyrábí na zakázku zpravidla tak, že se pokrátí a vzájemně sestaví odpovídající profilové tyče a ty se poté osadí skly a kováním. Každé okno se tak skládá ze tří různých komponent: skla, kování a rámu. Každá z těchto komponent má pro okno svůj nedělitelný význam. Rám drží celou konstrukci pohromadě, sklo zabezpečuje izolaci a kování se stará o bezchybné funkce okna. Proto žádnou z těchto komponent nedovážíme ani z číny ani ze zemí třetího světa.

Je plastový rám dostatečně pevný a nezkroutí se?

Plastové profily jsou opatřeny kovovým jádrem a proto nehrozí riziko, že se zkroutí, nebo zdeformují. Přesto mají plastová okna své limity a maximální doporučené velikosti, které je třeba dodržovat.

Kde se okna montují:

Všechna okna se montují v Česku nebo v Německu. Tím se můžete spolehnout na jejich maximální možnou kvalitu. Okna k Vám nebudou podnikat ani přehnaně dlouhé cesty a proto i poškození vlivem přepravy patří k opravdu ojedinělým faktorům.

ROZDÍLY TYPŮ OKEN

Ještě než se rozhodnete pro určitý typ oken, měli byste vědět základní rozdíly jejich jednotlivých konstrukčních a technologických variant. Když…
Číst dál...

ROSENÍ OKEN

Je velmi pravděpodobné, že se někdy v životě setkáte s tím, že se Vaše okna rosí a tvoří v okrajích…
Číst dál...

PŘÍSLUŠENSTVÍ OKEN

Příslušenství oken je často nedílnou součástí výplně otvoru. Kdy takové příslušenství objednat a jak je instalovat? Parapety patří k oknu:…
Číst dál...